piątek, 6 maja 2016

6 aplikacji, które odmienią Twój telefon

Wielu z nas ze smartfonami nie rozstaje się ani na chwilę. Brak ładowarki czy pakietu internetowego jest niemalże równoznaczny z katastrofą lądową, a nawet zagładą ludzkości. Coraz trudniej jest nam odpowiedzieć na pytanie: jak żyć bez 24-godzinnego dostępu do sieci? Ale czy wiemy do czego można używać telefonu oprócz Facebooka, Instagramu czy Snapchatu? Poznajcie 6 aplikacji, które znacznie poszerzą horyzonty każdego urządzenia mobilnego.

Folder z aplikacjami u Xsiąże M.


1. Podręczna sekretarka- Booksy


Jesteś w nowym mieście i potrzebujesz fryzjera? Szukasz przetestowanego masażysty? Chciałbyś zacząć dbać o formę z pomocą trenera personalnego? Nic prostszego. Aplikacja Booksy oferuje to wszystko w jednym miejscu. Wyszukuje dane usługi w najbliższej lokalizacji, umawia wizytę, pokazuje cennik, a nawet daje możliwość zapłacenia z góry, np. za nową fryzurę. Co więcej, użytkownicy mogą wyrazić opinię na temat danego miejsca, a usługodawcy mają możliwość dodawania zdjęć, tzw. inspiracji. Wybierz "specjalistę", termin, a Twoja nowa sekretarka - Booksy - zajmie się resztą.


Zrzut ekranu aplikacji booksy.


2. Bon ton na różne okazje- iEtiquette


Nigdy nie wiesz, kiedy przydadzą Ci się podstawowe zasady etykiety. Rozwiązań kryzysowych sytuacji warto poszukać w podręcznym samouczku iEtiquette. Bezpłatna wersja aplikacji zawiera opisy podstawowych momentów, w których liczą się dobre maniery. Przeczytaj jak prowadzić rozmowę, co wypada ubrać na ślub, a także jak zachowywać się przy stole. Aplikacja posiada przydatny podział na role: gościa i gospodarza. Co prawda, ten elementarz bon tonu napisany jest w języku angielskim, ale zawiera zasady dostosowane do europejskich wzorców zachowania. 


Screen programu iEtiquette.




3. Zorganizuj się z Evernote


W skupieniu tworzysz plan całego dnia, listę rzeczy do zrobienia i ważnych numerów telefonów, a później, przez kilka godzin, szukasz żółtej karteczki, na której wszystko było zapisane? I jak tu się zorganizować?! Przedstawiam Evernote! Wizytówki, listy i notatki od dziś w jednym miejscu. To oprogramowanie pozwala pisać, rysować, skanować i przechowywać całą kolekcję w jednej aplikacji. Dodatkowe opcje to przypomnienia, notatki głosowe i chat grupowy! Żeby się w tym wszystkim nie pogubić, stwórz tematyczne foldery. A na wypadek, gdyby rozładował Ci się telefon, zawartość możesz zsynchronizować i przeglądać w wersji komputerowej. 

Zrzut ekranu oprogramowania Evernote


4. Pytaj i doradzaj - Qute


"Witaj, jestem Qute i znam się na modzie"- zaprasza kolejna aplikacja. Jeśli ciężko Ci podjąć decyzję samemu, przedstaw dwie opcje, a na pewno inni użytkownicy pomogą wybrać tę lepszą. Idziesz na zakupy, ale nikt ze znajomych akurat nie ma czasu? Wrzuć fotkę na Qute, niech zdalnie podpowiedzą, co zdecydowanie pasuje, a co nie. Z drugiej strony, jeśli to Ty lubisz doradzać, pomóż innym rozwiązać życiowe dylematy. "Which one? Left or right?" Głosuj i zbieraj głosy innych. Niech życie stanie się łatwiejsze!


Screen shot u Xsiąże M.

5. Duolingo. I masz czas na naukę języków!


Jeśli zawsze chciałeś nauczyć się jakiegoś języka, a największą przeszkodą była za krótka doba, mam dla Ciebie rozwiązanie. Duolingo to kieszonkowy nauczyciel, który nie tylko nauczy Cię nowych słówek czy poprawnej wymowy, ale także zaplanuje Twój rozwój. Wybierz ile czasu dziennie chcesz poświęcać dziennie na naukę i ustaw powiadomienia, żeby nie zapomnieć o dziennej dawce języka. Jeśli znasz już dany język, Duolingo przetestuje Cię, a wynik będziesz mógł dołączyć do swojego profilu na Linkedin. Dostępny jest również punktowy system motywacyjny! Minusem jest fakt, że kurs w polskiej wersji językowej ograniczony jest wyłącznie do nauki angielskiego. Za to, jeśli znasz już angielski, drzwi do bycia poliglotą stoją otworem!

Aplikacja do nauki języków.

6. Dojedź do celu (bez mandatów)- Yanosik


Na koniec aplikacja dla tych, który dużo czasu spędzają za kółkiem. Yanosik umożliwia komunikację i współpracę kierowców. Jest połączeniem CB radia i urządzeń GPS. Dzięki temu, że miesięcznie z tego programu korzysta ponad 1,5 mln osób, informuje on nas o fotoradarach, patrolach policji, zagrożeniach na drodze, wypadkach, a nawet o "tajniaku". Kierowca, zauważając jedną z tych sytuacji, zgłasza ją na swoim urządzeniu, a ta trafia do pozostałych użytkowników będących w okolicy. Yanosik daje także możliwość wprowadzenia danych z dowodu rejestracyjnego, żeby mieć je zawsze pod ręką, a także przypomina, kiedy zbliża się termin wygaśnięcia polisy OC lub badania technicznego auta.

Tak wygląda yanosik u Xsiąże M.


Ok, a teraz przyznajcie się, jakie aplikacje mieliście już na swoich telefonach, a które właśnie zaczynacie pobierać?

4 komentarze:

  1. Duolingo już na moim telefonie <3 Dzięki !!

    OdpowiedzUsuń
  2. Pytanie. Czy te aplikacje to działają na smartfonach z Windows też czy tylko na IPhone? 😉

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Drogi "gościu", niestety nie wszystkie aplikacje opisane przeze mnie są dostępne na Windows Phone. Użytkownicy tego oprogramowania będą musieli zadowolić się Duolingo, Evernote i Yanosikiem, które powinny działać bez zarzutu. Jeśli chodzi o inne oprogramowania: Android oferuje wymienione aplikacje poza iEtiquette (jest kilka podobnych), za to wszystkie aplikacje są dostępne na iOS. Dziękuję za trafione pytanie! ;)

      Usuń
  3. Świetny pomysł na temat.W XXI wieku częściej zabieramy że sobą komórkę niż portfel. Muszę przyznać, że temat nie tylko podbił moje lodowe serduszko ale zainspirował mnie do pobrania kilku aplikacji ;)

    OdpowiedzUsuń